You are here: Home // Новости // Чому кішки «ображаються»?

Чому кішки «ображаються»?

Чем комить кошку

Чем комить кошку

Якщо накричати на кішку, вона часом повертається спиною до господаря і зарозуміло відмовляється на них дивитися. Ось як описує таку «холодну гордовитість» один власник кота: «Він повернувся спиною, спокійно і зверхньо сів на підлогу, не бажаючи реагувати на своє ім’я (що зазвичай робив), хоча часом повертав вуха тому». Така поведінка тварини, яку  покарали, помічали багато власників. Зазвичай кажуть, що кішка «дметься» або «ображається». Але що ж вона робить насправді?

Кішка аж ніяк не демонструє «ображену гордість», як вважають господарі. Її зарозумілість не більше ніж здається. Багато хто не розуміє цього, випускаючи з уваги той факт, що в очах кішки люди виглядають величезними і, отже, фізично переважаючими її істотами. Коли кішка здійснює проступок і господар сердиться, тварина відчуває загрозу. Негативне ставлення до провині кішки зазвичай проявляється в підвищеному тоні голосу і пильним поглядом. Остання так лякає кішку, що її природним відгуком є прагнення уникнути страшного видовища — сердитих очей. Вона повертається спиною і відмовляється дивитися в недружне обличчя. А виглядає це як зарозуміла поза «я відвернувся від тебе». корм для кошек

Така дія називають «відключення», тому що кішка «відключає» себе від подразника — навислого над нею розгніваного особи. Тут подвійний ефект: відвертаючись тварина зменшує страх як такої і забезпечує собі можливість залишатися на місці, а не тікати подалі. Відвернувшись, кішка не дивиться на людину і може не побоюватися, що її погляд буде визнаний викликом і спровокує ще більший гнів.

Особливість такого «антівзгляда» добре виявляється, коли два коти вступають у боротьбу за верховенство. Домінуючий кіт завжди пильно дивиться на підлеглого. І якщо останній хоче залишатися на місці, він відводить очі вбік, щоб його погляд навіть і не наближався до очей великого владики. У людей такий обмін загрозливими поглядами став невід’ємним ритуалом на боксерських матчах. У момент перед початком зустрічі спортсмени в масках один на одного пильний погляд. Жоден з них навіть на мить не відводить очей, бо це послужило б свідченням слабкості. У випадку «дме» кішки такий знак — відповідь на загрозу з боку господаря.

Сумніваються можуть при черговому відвідуванні зоопарку провести простий досвід, придуманий відомим фахівцем в області поведінки кішок Паулем Лейхаузеном. Вирішивши підтвердити велике значення пильного погляду, Лейхаузен зупинився навпроти Тигрячою клітини і сховав свої очі, прикривши обличчя фотоапаратом, через окуляр якого він тим не менше міг спостерігати за діями тигра. Той припав до землі, готуючись до нападу, а потім метнувся у напрямку до того місця, де стояв дослідник. Коли він був уже близько, Лейхаузен швидко відпустив фотоапарат і спрямував на величезну кішку пильний погляд широко відкритих очей.

Реклама: для ваших улюбленців пропонуємо корм Sheba .

Тигр негайно зупинився і відвернув голову, уникаючи людського погляду. Але варто було лише Лейхаузену знову прикрити очі фотоапаратом, як хижак відновив атаку. І знову людина зупинив його швидким прямим поглядом і міг повторювати це знов і знов. Цей факт є корисним уроком для тих, хто несподівано зустрічається з великими кішками в тісному просторі, а також пояснює і те, яким же чином циркові приборкувачі справляються зі своїми партнерами-левами. Один пильний погляд — і тварини спокійно (з «скривдженим» видом) залишаються на своїх місцях.

Феномен «погрозливого» погляду пояснює також ще одну особливість котячого поведінки.  чем кормить кошку . Було відмічено, що домашні кішки, полюючи в саду на пташок, часом проявляють виняткову кмітливість. Коли головка птиці ховається за яким-небудь предметом, мошка кидається вперед, ніби розуміючи, що птах не помітить її швидкого наближення. Для цього кішка повинна була б мати незвичайний розум. Але є і більш просте пояснення. Коли очі птиці знаходяться на увазі, вона «пильно» дивиться на кішку, стримуючи її наступальний порив.

А коли очі заховані за предметом, погляд зникає — кішка може нападати. Подібну особливість виявляють дослідження манери переслідування видобутку великими кішками. Коли жертва піднімає голову і дивиться прямо на лева або тигра, ці хижаки виглядають боязкими і ніби-то не думають про полювання. Якщо у предмета розкоші хижака вистачить сміливості стояти на місці, подивився на мисливця, то він отримує серйозну перевагу … якщо, звичайно, ззаду не підкрадеться ще один лев або тигр.

Tags: , ,

коментарии закрыты

На эту страницу попадают чаще всего по запросам: